Letní Aktivity
      Využijte možnosti koupání ve venkovním termálním koupališti s léčivou vodou (v areálu lázní cca 10 min chůze od ubytování, otevřeno zpravidla od 1.5. do 30.9) nebo je-li špatné počasí tak v krytém termálním bazénu.
      Ve Velkých Losinách můžete dále navštěvovat krásný lázeňský park, Minigolf s občerstvením (cca 20m), tenisové kurty, místní kino a spoustu hospůdek, restaurací a barů. Pro milovníky koní jsou v Losinách dvě koňské stáje, které pořádají vyjížďky a hypoterapie. V samotných lázních jsou na nádvoří nebo v překrásném sále celoročně pořádány bohaté kulturní akce .
      Máte-li rádi pěší turistiku nebo cyklo-turistiku, nebudete určitě zklamáni krásným prostředím pohoří Hrubého Jeseníku s nejvyšší horou Praděd 1492 m.
      Velmi zajímavý může být pro Vás výlet lanovkou na přečerpávací vodní elektrárnu Dlouhé stráně (exkurze do nitra s výkladem), horské minikáry na Ramzové a v Koutech nad Desnou. Také si můžete vyjet do města Šumperk, kde si můžete užívat na místním koupališti s tobogánem a nebo si zaplatit vyhlídkový let letadlem po krásách Jeseníku. Další možností je výlet na rybářskou baštu u rybníka v Loučné nad Desnou -6 km nebo na rybník do Rudoltic -8 km, kde lze chytat bez povolenky a ulovené ryby Vám zde chutně připraví.
      Historické památky v Losinách a v jeho okolí: Ruční papírna s muzeem ve Velkých Losinách. Zámek Velké Losiny, Úsov, Javorník. Dřevený kostelíček Žárová a Maršíkov, hrad Bouzov, Sovinec, Šternberk.

 

Termální bazén
Termální koupaliště
Termální bazén
Papírna
Papírna
Papírna
Přečerpávací vodní elektrárma Dlouhé Stráně
Zámek Velké Losiny
Lanovka - areál Kouty - horské centrum zábavy a sportu

 

Zpět na hlavní stránku